Utlsó hónap Január 2019 Következő hónap

PostHeaderIcon Rendezvények

10 éves a Monorért Baráti Kör
10 éves a Helytörténeti Kiállítás
Megemlékezés a múzeumban: 2010. november 5-én.
A Monorért Baráti Kör 2000 - 2010.

2010. június 19. Múzeumok éjszakája
20:00-21:30-ig a kiállítás rendhagyó módon este is látogatható, az érdeklődőknek lehetőség van foglalkoztató feladatlap kitöltésére.

Kerékpáros csillagtúra
20:30- 21:00 óráig regisztráció, indulás a Helytörténeti Kiállítás termeiből. Leírás alapján különböző helyszíneket kell sötétben megtalálniuk a túrázóknak. A csillagtúra utolsó állomása a Strázsa-hegyi kilátó. Itt tűzgyújtás, szalonnasütés, borkostolás, tűzugrás a szerelmeseknek, zene.
Táncos lábúak rophatják is!

Filmvetítés
21:00-tól a könyvtár előtti területen, a kevésbé sportosoknak.

Képzőművészeti kiállítás
20:00-22:00 óráig Dénes Imre munkái megtekinthetők a Kugel pincében.

2010. április 28. Helytörténeti Vetélkedő munkáinak kiállítása
Felhívás:Helytörténeti vetélkedő

A Helytörténeti Kiállítás 4 fordulós vetélkedőt hirdet általános iskolák részére.
3-4 fős csapatokat szeretnénk felkérni a részvételre.

1.forduló:
gyűjtő, kutatómunka- teszt kitöltése
beadási határidő: 2010. február 20.

2.forduló:
gyűjtő munka- csapatonként 10db régi tárgy fotóját kell beküldeni, cd-n, vagy papíralapon, e-mail-ben Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. címre.
          beadási határidő: 2010.március 20.

3.forduló:
helyszíni kutatás- fényképek alapján kell az épületeket beazonosítani /utca, házszám/
          beadási határidő: 2010. április 8.

4.forduló:
makett készítés - monori épület vagy épületek makettjét kell elkészíteni, max. alaprajzi méret 60cmx90cm, tetszőleges anyagból
          beadási határidő: 2010. április 25.

Az elkészült fotókat és maketteket a Városi Könyvtárban kiállítjuk. A kiállítás megnyitója és az ünnepélyes eredményhirdetés április 28-án a Városi Könyvtár emeleti kiállítóterében lesz.
A sikeres megoldásokhoz javasoljuk a Monori Krónika olvasását, a Helytörténeti Kiállítás megtekintését, valamint sok kerékpározást, fotózást. Makett készítéshez tanácsot, segítséget csütörtök délután 16-18 óra között a Helytörténeti Kiállítás helyiségében kaphatnak a tanulók.
Az első helyezett csapatnak egy egész napos kirándulás a jutalma. A 2. és 3. helyezett csapatok könyvjutalomban részesülnek.
A monori Helytörténeti vetélkedő április 25-én zárult. 24 csapat, kb.100 fő vett részt a munkában. Ez a vetélkedő 3 hónapon keresztül mozgatta meg szabadidejükben a gyerekeket.
Épületeket kellett megtalálniuk, régi tárgyakat fotózniuk, feladatsort megválaszolniuk és makettet készíteni.
Régi tárgyakról 280 fotó érkezett. Felkutatták a padlásokat, fészereket, pincéket. Sok izgalmas tárgy került lencsevégre, nem kis fejtörést okozva az eredeti funkció kitalálásában. A makettek elkészítésénél hat csapat élt a felajánlott lehetőséggel, hogy a Helytörténeti Kiállítás termeiben készítsék el művüket. Két hónapon keresztül jártak szorgalmasan, a határidőhöz közeledve már nap mint nap. Nagyon szép, igényes munkák születtek. A fotók egy része - 40 darab - és a makettek 2 hétig láthatóak voltak a Városi Könyvtár kiállítóterében. A 4 forduló eredményeit összesítve két első helyezett lett holtversenyben: a Nemzetőr Általános Iskola BMF csapat és a Csilla néni csillagai csapat. Második helyezett a Jászai Mari Általános Iskola 6b-7a csapata.
Harmadik a Kossuth Lajos Általános Iskola HTV csapata.
Az első helyezettek jutalma egy mozgalmas kirándulás volt. A Magyar Nemzeti Galériában érdekes tárlatvezetésen vettek részt, majd délután  bejárták a Pálvölgyi- és Szemlőhegyi-barlang látogatható járatait.
Sajnos díjat nem minden csapat kaphatott, de minden gyerek sokat nyert a részvételle l- mozgalmas, jókedvű órákat, az alkotás örömét, a felfedezés, kutatás izgalmát.

2010. január  Művelődéstörténeti Kiállítás
Az anyagot gyűjtötte, összeállította dr. Dobos György

2009. szeptember Borzsák Endre-emlékkiállítás
Borzsák Endre néprajzkutató élete, munkássága

2009. július  Popper család emlékkiállítása
Popper Ernő nyomdász élete, munkássága
Képek a galériában

Ma 2019. január 21., hétfő, Ágnes napja van. Holnap Vince és Artúr napja lesz.