Utlsó hónap Január 2019 Következő hónap
Címlap A könyvtárról A használat feltételei Kölcsönzés

PostHeaderIcon A könyvtárhasználat feltételei

A könyvtárhasználat feltételei

• A könyvtár szolgáltatásait bármely magyar állampolgár igénybe veheti, aki beiratkozik, és a könyvtárhasználat szabályait elfogadja.
  • A beiratkozáshoz személyi igazolvány vagy diákigazolvány szükséges.
  • Önálló jövedelemmel nem rendelkező kiskorúak beiratkozásához szülői jótállás szükséges.
  • A könyvtáros az olvasó kérésére a kölcsönvett dokumentumok kölcsönzési határidejét egy alkalommal meghosszabbítja – akár telefonon vagy emailben is.
  • Ha az olvasó a kölcsönzési határidő lejárta után nem hozza vissza a könyvet, késedelmi díjat köteles fizetni.
  • Ha az olvasó a könyvet elveszti, vagy megrongálja, köteles ugyanannak a műnek másik, kifogástalan állapotban lévő példányát a könyvtárnak leadni. Ellenkező esetben a dokumentum mindenkori  beszerzési árát kell megfizetni.
  • Kézikönyvek, nagy értékű könyvritkaságok, a helytörténeti gyűjtemény állománya csak helyben, az olvasóteremben használhatók.
  • Az alapszolgáltatásokon túl felmerült igények – számítógépes adatszolgáltatás, fénymásolás, nyomtatás, zenei anyagok másolása – anyagi vonzata az olvasót terheli.

Ma 2019. január 21., hétfő, Ágnes napja van. Holnap Vince és Artúr napja lesz.