Címlap A könyvtárról Szolgáltatásaink

PostHeaderIcon Szolgáltatások

Kölcsönzés

• Beiratkozott olvasók egy alkalommal legfeljebb 9 könyvet és 5 folyóiratot kölcsönözhetnek. Kölcsönzési idő meghosszabbítását személyesen, emailben vagy telefonon lehet kérni.
  • A kölcsönzési idő lejárta után visszatartott dokumentumok után késedelmi díjat kell fizetni.

Helyben használat

• A könyvtár egyes tereiben elhelyezett lexikonok, enciklopédiák, szótárak, összefoglaló művek a könyvtárhasználóink rendelkezésére állnak. Az ott elhelyezett dokumentumok nem kölcsönözhetők, csak helyben használhatók - ennek tényét, és az egyszerűbb eligazodást feliratok segítik.

Előjegyzés

• Olvasóink kérésére előjegyezzük az általuk keresett , és jelenleg kikölcsönzött dokumentumokat.
  • A beérkezésről tájékoztatjuk az olvasót.

Könyvtárközi kölcsönzés

• Ha a keresett dokumentum nincs meg a könyvtárunk állományában, az olvasó kérésére más könyvtáraktól könyvtárközi kölcsönzés keretében átkérjük.

Tájékoztatás

• Használóinkat tájékoztatjuk saját és más könyvtárak szolgáltatásairól, az információs forrásokról és azok használatáról.
  • Felvilágosítással szolgálunk konkrét, ténybeli információkra.

Témafigyelés

• Olvasóink kérésére téma- és sajtófigyelést végzünk.
  • Figyelemmel kísérjük a megadott téma irodalmát, és erről tájékoztatjuk az olvasót.

Közhasznú információk

• A közhasznú információk tára tartalmazza mindazon ismeretek irodalmát, amelyek az általános eligazodást segítik a közélet minden területén.
  • Friss információkkal szolgálunk a hétköznapi életünkhöz, a munkához, tanuláshoz, a szabadidő tervezéséhez.

Másolásnyomtatás

• A könyvtári dokumentumokról kérésére másolatot készítünk.

Rendezvényekkiállítások

• Könyvtárunk számtalan esetben színtere előadásoknak, vetélkedőknek, kiállításoknak. Aktuális rendezvényeinkről honlapunk főoldalán, illetve a könyvtárban kihelyezett plakátokon tájékozódhatnak.